معرفی سایت شهر الکترونیک گرگان
www.e-gorgan.com

 

آغاز سخن:

سپاس و آفرین آن پادشا را                     که گیتى را پدید آوَرد و مارا

بدو زیباست مُلک و پادشایى                       که هرگز ناید از مُلکش جدایى

خداى پاک و بى همتا و بى یار                    هم از اندیشه دور و هم زِ دیدار

(فخرالدین اسعد گرگانی، ویس و رامین)

 به نام خداوند دانایی و راهنمایی، خداوند مِهربانی و آشنایی، خداوند آفریننده شهرها و پیوند دهنده ملت ها، خداوند مصالحه و دوستی ها.

جان سخن:

با توجه به رشد روز افزون علوم ارتباطات و مجازی شدن اطلاعات و بازار کار، و همچنین نبود منبعی جامع، کامل و یک پارچه با اطلاعات طبقه بندی شده و به روز (Up date) جهت استفاده همشریان، مسافران و میهمانان، اهالی فرهنگ و هنر، تجار و بازرگانان، و گرگان دوستان عزیز برآن شدیم تا سایتی با نام «شهر الکترونیک گرگان» تأسیس کرده و اطلاعاتی کارآمد، به روز و مستند در تمامی زمینه های فرهنگی، هنری، علمی، بازرگانی، جغرافیایی و توریستی این منطقه تاریخی فراهم کنیم تا نه تنها برای ساکنین این شهر مفید و کاربردی باشد بلکه به مسافرین عزیز، سرمایه گذاران محترن و علاقمندان به فرهنگ ایرانی و اسلامی اطلاعاتی مفید و قابل کاربرد همراه با منابع موثق ارائه دهیم و بدین ترتیب هم قابلیت های بالفعل و هم پتانسیل های بالقوه آن را به مخاطبین محترم سایت نشان دهیم؛ و با  ارائه هرچه واقعی تر این شهر کهن توان گسترش و توسعه آن را بیش از پیش نشان دهیم.

این سایت که با تازگی و از تاریخ 1392/12/29 و به مدیریت آقای فرزان فرقانی فر و تیم نرم افزاری ایشان (شرکت ایده پردازان مکعب گلستان) تأسیس و راه اندازی شده است در گام اول لیستی از تمامی هتل ها، مسافرخانه ها، پانسیون ها، رستوران ها، فست فودها، آشپزخانه ها و کافی شاپ ها به همراه آدرس، شماره تلفن تماس و لیست و قیمت غذاها(منو) تهیه کرده و جهت استفاده بازدیدکنندگان سایت قرار داده است.

همچنین در گام های توسعه ای (استراتژیک) بعدی و برای هرچه غنی تر کردن و پر مخاطب کردن این سایت قصد اضافه کردن نام، شماره تلفن تماس، آدرس و لینک مستقیم تمامی بیمارستانها، درمانگاه ها، داروخانه ها، مراکز تجاری و بازرگانی، مراکز و مؤسسات آموزشی، فرهنگی و هنری و... را داشته؛ و هم اکنون در حال طراحی نقشه ای کاربردی از شهر گرگان با نمایش تمامی اطلاعات نام برده شده بر روی نقشه می باشیم.

البته از دیگر اطلاعاتی که هم اکنون قابل دسترسی در سایت است نام و لینک ارتباطی تمامی سازمانهای دولتی و دانشگاه های شهر گرگان است که با کلیک بر روی نام هریک از سازمانها یا دانشگاه ها به سایت آنها هدایت خواهید شد.

همچنین شایان توجه نیز می باشد که جهت رفاه حال و سهولت استفاده از مطالب سایت تیم انفورماتیک شرکت ایده پردازان مکعب گلستان هم اکنون در فکر نوشتن برنامه ویژه ای جهت تلفن های همراه هوشمند با زبان اندروید (Android) می باشند، تا دسترسی و استفاده از سایت را هرچه سهل تر و ممکن تر گردانند.

و همین طور در مورد مطالب سایت و نوع بایگانی آنها باید گفت که نحوه جمع آوری و طبقه بندی اطلاعات به کمک افراد متخصص و براساس نیازسنجی های انجام شده بوده تا بر میزان کارایی و کاربردی بودن مطالب سایت بیفزاید.

 

سخن آخر:

و در آخر اینکه هدف ما از طراحی و ایجاد چنین سایتی معرفی هرچه جامع تر و به روزتر(Up date) قابلیت ها و پتانسیل های شهر و ساکنین محترم گرگان به همه علاقمندان می باشد.

همچنین کاربردی بودن اطلاعات درج شده در سایت اصلی ترین هدف و دغدغه مدیران و اعضاء شرکت ایده پردازان مکعب گلستان بوده بنابراین از دوستان تقاضا می شود که هر گونه پیشنهاد یا انتقادات  خود را جهت بهبود سایت با ما در میان بگذارند.

خدایا چنان کن سرانجام کار                                  تو خشنود باشی و ما رستگار

با احترام و سپاس فراوان؛ شرکت ایده پردازان مکعب گلستان (پوریا برزعلی)